مدیریت اطلاعات رشته علوم تربیتی
این وبلاگ اطلاعاتی در مورد منابع مرجع رشته علوم تربیتی وپایگاه های اطلاعاتی را به همراه دارد.  
لینک دوستان
پيوندهای روزانه


1) واژه نامه علوم تربیتی/ تدوین وتنظیم محمد امینی، نمایشگاه ونشر کتاب قم، بهار سال1374


این واژه نامه انگلیسی به فارسی است. بیش از 5000لغت و واژه ی مصطلح در علوم تربیتی را شامل می شود که به وسیله ی محمد امینی عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان تدوین وتنظیم شده است.

دراین واژه نامه معادل یابی ودرک لغات و واژه های متداول این رشته را آورده است. فهرست منابع در پایان کتاب وجود دارد. از اشکالات این کتاب این است که نمایه نداشت و تلفظ کلمات در این کتاب آورده نشده است.

"این کتاب به منزله گامی جهت مشخص ساختن و مدون نمودن واژه ها و اصطلاحات مختلفی است که در این رشته و گرایش های مختلف آن وجود دارد. این واژه نامه انگلیسی به فارسی است و به ترتیب الفبای انگلیسی مرتب شده است."(علیجانی، 1388، ص130)

 موضوعات مرتبط: واژه نامه ها و فرهنگ های فارسی
ادامه مطلب
[ چهارشنبه چهارم خرداد 1390 ] [ 12:35 ] [ سیده الهام عدنانی ساداتی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

هدف از ایجاد این وبلاگ آشنایی دانشجویان این رشته با منابع مرجع تخصصی شان و معرفی پایگاه های اطلاع رسانی در زمینه ی آموزش وپرورش و علوم تربیتی است.یکی از رسالت های کتابداری مدیریت اطلاعات رشته های مختلف است ومن به عنوان دانشجوی رشته ی کتابداری می خواهم اطلاعات رشته ی علوم تربیتی را مدیریت کنم. به گفته ی دکتر غلامرضا حیدری :"دانشمندان یک حوزه روی واژه نامه ها و کتابشناسی ها مطالعه ی عمیق دارندو ما می توانیم اسباب بزرگی دیگران را فراهم کنیم ."
آرشيو مطالب